Theu rregullin e shtetrrethimit, policia i vë prangat të riut

98

Nje i ri nga Elbasani ka rene ne prangat e policisae pas thyerjes se urdhrit te shtetrrethimit pas perhapjes se koronavirusit.

Policia njofton se i riu ishte pyetur per arsyenm e daljes ne rruge dhe duke mos dhene arsye ka kundershtuar me dhune punonjesit e policise.

Me pas policia ka neutralizuar dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan 24-vjeçarin M. LL. Në përfundim të veprime u bë arrestimi në flagrancë i tij, për veprën penale “Kundërshtimi me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik”.