Sigal

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në jug të vendit.

Tërmeti ka lëkundur Gjirokastrën rreth orës 8:25, i fuqisë 4.7 ballë ka qenë me epiqendër Himarë.

Tërmeti është ndier në Vlorë, Gjirokastër dhe Sarandë.