Temperatura deri në 24 °C, moti për çdo qytet

91

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira në mbrëmje dhe gjatë natës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje–Veriperëndim dhe shpejtësi mesatare 1-8 m/s. Valëzimi në dete parashikohet 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    6/22 Diell

Kukës    4/20 Diell re

Lezhë    10/22 Diell

Dibër    2/17 Diell re

Durrës    11/22 Diell

Tiranë    9/24 Diell

Ebasan    9/24 Diell re

Berat    6/24 Diell

Vlorë    10/23 Diell

Korçë    4/15 Diell re

Gjirokastër    6/22 Diell

Sarandë    9/23 Diell