“Shqiponjat” blindojnë Elbasanin, kontrolle intensive në çdo rrugë të qytetit

52
Sigal

Policia Shtetit, Forcat “Shqiponja”, Njësia Operacionale, si dhe efektivët e Rrugores kanë zhvilluar këtë të mërkurë një aksion në qytetin e Elbasanit.

Aksin është shtrirë në të gjitha rrugët e qytetit dhe bëhet me dije se janë kontrolluar persona të cilat dyshohet se lëviznin me sende të kundërligjshme në makinë.

Efektivët kanë kryer kontrollin fizik të drejtuesve të mjeteve, por dhe kontrollin e makinës me të cilin lëviznin.