Shpërthimi i tritolit trondit Mamurrasin

213
Sigal

Një shpërthim tritoli ka tronditur këtë mbrëmje Mamurrasin. Sasia e tritolit ka shpërthyer në oborrin e shtetasit SH. N. Për fat të mirë nga ky shpërthim nuk ka dëme në njerëz.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 15.04.2021, rreth orës 21:45, në Mamurras, Kurbin, në oborrin e banesës së shtetasit Sh.N., ka shpërthyer një sasi e vogël e dyshuar lëndë plasëse, e cila ka shkaktuar vetëm dëme  të vogla  materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.