Sherr me thika në Tiranë, plagoset i riu (EMRI)

192
Sigal

Një i ri në Tiranë është vënë në pranga pasi ka plagosur me thikë një 28-vjeçar. Policia njofton se është arrestuar L. K., 20 vjeç pasi pas një konflikti të çastit goditi me thikë 28-vjeçarin I. Gj.

Ndërsa, ky i fundit është proceduar në gjendje të lirë pasi e ka goditur 22-vjeçarin me sende të forta.

NJOFTIMI

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vorë u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armeve te ftohta”, i shtetasit L. K., 20 vjeç, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë) shtetasin I. Gj., 28 vjeç. Gjithashtu, u procedua në gjendje të lirë dhe i dëmtuari I. Gj., pasi ka goditur me sende të forta shtetasin L. K.”