Shërohet pacienti zero i Korçës i infektuar me koronavirus

63

Pacienti zero i Korçës është shëruar nga koronavirusi.

Lajmin e ka dhënë drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Boka, përmes një postimi në facebook.

‘Sapo mbërriti në Korçë pacenti i parë nga qyteti i cili lë Spitalin Infektiv plotësisht i shëruar’,-shkruan ai.

Postimi i plotë

‘Sapo mberiti ne Korce pacenti i pare nga qyteti i cili le Spitalin Infektiv plotesisht i sheruar.

Faleminderit gjithe stafit mjeksor te Spitalit Infektiv dhe Spitalit Rajonal te Korces qe ne dy faza sebashku ndihmuan Laertin te kalonte me sukses semundjen e Corona Virusit.

Urojme qe kemi lajme te mira per te gjithe qytetaret e Korces por dhe gjithe Shqiperise te prekur nga Covid-19

#Forca’, shkruan ai në Facebook.

I riu përveç vetes ka infektuar edhe disa persona të tjerë, të cilët po trajtohen në spital.