Reshje shiu të herëpashershme, si do të ndryshojnë temperaturat sot

60

Ditën e premte moti parashikohet i vranët deri në mesditë dhe më tej intervale kthjellimi.

Reshjet e shiut parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim e jug me intensitet deri mesatar.

Në mesditë reshjet do të bëhen më lokale. Në majat e maleve reshje të dobëta dëbore të shoqëruara dhe me mjegull e mjegullinë.

Era do të fryjë e vrullshme në të gjithë bregdetin me drejtim kryesor juglindjen. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 dhe 5.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 5/12 re shi diell

Kukës -1/6 re shi

Lezhë 5/14 re shi diell

Dibër -1/6 re shi

Durrës 7/18 re shi diell

Tiranë 11/16 re shi diell

Elbasan 9/16 re shi diell

Berat 10/18 re shi diell

Vlorë 13/18 re shi diell

Korçë 3/9 re shi

Gjirokastër 8/15 re shi

Sarandë 8/16 re shi diell.