Reshje në formën e shtrëngatave afatshkurtra, si do të ndryshojnë temperaturat sot

39
Sigal

Për javën që presim përpara vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme deri ditën e enjte. Dita e sotme parashikohet të jetë me vranësira dhe reshje shiu të cilat do të jenë fillimit përgjatë vijës bregdetare dhe në orët e mesditës do te shtrihen edhe në pjesën tjetrë të vendit. Hera-herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 23 °C,

në vendet e ulëta: 16 / 24 °C,

në vendet malore: 9 / 19 °C.