“Rama, ik” qytetarët dhe opozita kërkojnë largimin e kryeministrit Rama

200

Opozita është rikthyer sërish në protestë për largimin e Edi Ramës, por ndryshe nga herët e tjera protesta e sotme zhvillohet pasdite. Leja për protestën e sotme nga opozita është marrë deri në orën 12:00 në mesnatë. Me thirrjet “Rama Ik” qytetarët kërkojnë largimin e kryeministrit Rama. Në nisje të protestës, drejt Kryeministrisë janë hedhur shashka dhe tymuese. Megjithatë, nuk raportohet për përplasje apo incidente.