“Rama, ik!”/ Fermerët, me bidona qumështi në protestë

400
Sigal

Në protestën e pasdites së sotme të opozitës është bashkuar edhe një përfaqësi e fermerëve të Lushnjës dhe zonave të tjera.

Ata kanë protestuar pak ditë më parë duke derdhur produktet e tyre.

Një protestues nga Lushnja ka ardhur me shishe me qumësht në këtë protestë.

Ai thotë se është ulur çmimi, por shton se kërkon rritje të pensionit.