Qëllohet me lopatë pas kokë drejtori i shërbimeve publike, arrestohet autori

92
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Gjirokastër. Seit Rondo, drejtor I shërbimeve publike raportohet se është goditur me lopatë në kokë dhe ndodhet i shtruar në spitalin rajonal të Gjirokastrës. Rondo mësohet se është goditur nga shtetasi Kujtim Basha. Shkak i konfliktit mësohet se është pronësia.

Rondo ka marrë plagë në kokë pasi është qëlluar me lopatë.

Ndërsa Basha është shoqëruar në ambientet e komisariatit të Gjirokastrës