Protesta anti-Soros në Washington, shqiptarët i tregojnë Trumpit fyerjet e Ramës

546
Sigal

Ka nisur prej pak minutash protesta e parë anti-Soros para Shtëpisë së Bardhë.

Pjesë e protestës pritet të jenë “një grup shoqatash nga komuniteti shqiptar në Amerikë do të protestojnë kundër instalimit të diktaturës dhe shtetit monist në Shqipëri”.

Ata do ti kërkojnë Presidentit Donald Trump “të shpëtojë Shqipërinë nga nga George Soros dhe spiralja e frikshme e kaosit ku është futur, ne do të tubojmë per të kërkuar dhe njëherë lidershipin e Presidentit te SHBA për Shqipërinë”.

Por gjatë protestës, shqiptarët e Amerikës i kanë treguar edhe një presidentit Trump se çfarë deklaronte për të kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë fushatës presidenciale në SHBA.

“Trump është turpi i civilizimit tonë”, do të shprehej ndër të tjera Rama gjatë një interviste për CNN./syri.net

Image