Prokuroria çon në gjykatë ish-ministrin Tafaj për shpërdorim detyre

486
Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet dhe çon në gjykatë dosjen ndaj deputetit demokrat Myqerem Tafaj.
Ai do të përballet në gjykatë për “shpërdorim detyre” të cilat lidhen me kohën kur ka qenë ministër i Arsimit për periudhën 2009- 2013.
Tafaj i është kominikuar akuza për shpërdorim detyre lidhur me akreditimin në kundërshtim me ligjin të 4 fakulteteve
Sigal