Presidenti Meta publikon emrat e deputetëve që votuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor: Ngritën dorën për të bllokuar integrimin!

165
Sigal

Siç e paralajmëroi ditën e djeshme, Presidenti Ilir Meta ka publikuar emrat e 97 deputetëve që votuan pro ndryshimeve të njëanshme të Kodid Zgjedhor, duke shkelur marrëveshjen e 5 qershorit.

Meta shprehet se ata kanë votuar kundër integrimit të Shqipërisë në BE.

Deklarata e plotë e Metës:

Kjo është lista e 97 emrave që kanë ngritur dorën për të bllokuar integrimin dhe të ardhmen europiane të Shqipërisë.

Ja reagimi i PPE, pas këtij akti të turpshëm:

“Duke votuar shkeljen e Marrëveshjes së 5 Qershorit të negociuar nga Bashkimi Europian me opozitën, kryeministri shqiptar Edi Rama hodhi një hije të errët mbi zgjedhjet e ardhshme të prillit, të cilat duhet të ishin të lira e të ndershme, dhe më të mira se të mëparshmet.

ME KËTË VEPRIM RAMA QARTËSISHT PENGON INTEGRIMIN EUROPIAN TË SHQIPËRISË. Më saktësisht, shkelja e marrëveshjes së 5 Qershorit rrezikon të bllokojë dhe të shtyjë Konferencën e parë Ndërqeveritare si hapin e parë për fillimin e negociatave të pranimit në BE.

Shqipëria meriton shumë më mirë se kaq.

NE I BËJMË THIRRJE PRESIDENTIT T’I KTHEJË LIGJIN E SOTËM PARLAMENTIT.

NE I BËJMË THIRRJE KRYEMINISTRIT RAMA TË RISHIKOJË POZICIONIN E TIJ PËR HIR TË SË ARDHMES EUROPIANE TË POPULLIT SHQIPTAR”.

KOHA PËR REFLEKTIM!

THELLOHUNI PARA SE TË JETË SHUMË VONË!

 1. Abazi Sadri
 2. Ahmetaj Arben
 3. Angjeli Anastas
 4. Balla Taulant
 5. Baraj Besnik
 6. Bello Vilma
 7. Beqaj Ilir
 8. Beqiraj Ismet
 9. Bici Dritan
 10. Bitri Robert
 11. Bode Edlira
 12. Braçe Erion
 13. Braho Spartak
 14. Bushaj Xhevit
 15. Bushati Ditmir
 16. Bushati Ervin
 17. Bushka Klotilda
 18. Çela Bujar
 19. Çuçi Bledar
 20. Çyrbja Jurgis
 21. Doshi Tom
 22. Dralo (Malo) Artemis
 23. Duzha Luan
 24. Dhima Antoneta
 25. Ekonomi Milva
 26. Fino Bashkim
 27. Gjermeni Eglantina
 28. Gjiknuri Damian
 29. Gjylameti Blerina
 30. Harusha Luan
 31. Hoxha Elona
 32. Hyseni Alket
 33. Hysi Vasilika
 34. Hysko Eljo
 35. Jaku Ardiana
 36. Kamami Arben
 37. Klosi Blendi
 38. Kodheli Mimi
 39. Koka Lefter
 40. Konomi Ardit
 41. Kumbaro (Furxhi) Mirela
 42. Kushi Evis
 43. Lala Reme
 44. Leka Edmond
 45. Majko Pandeli
 46. Manastirliu Ogerta
 47. Manja Ulsi
 48. Marto Andrea
 49. Meço Ervis
 50. Mesi Senida
 51. Nasufi Fadil
 52. Ndraxhi Ilir
 53. Nikolla Lindita
 54. Peleshi Niko
 55. Pendavinji Ilirian
 56. Pëllumbi Arben
 57. Piro (Nurçe) Tatiana
 58. Qefalia Xhemal
 59. Rama Edi
 60. Rista Adelina
 61. Roshi Enver
 62. Ruçi Gramoz
 63. Rraja Rrahman
 64. Sinaj Vullnet
 65. Spahiu Klodiana
 66. Spaho Florenc
 67. Spiropali Elisa
 68. Sterkaj Paulin
 69. Shalsi Eduard
 70. Shameti Adnor
 71. Ulqini Musa
 72. Valikaj (Felaj) Ermonela
 73. Velaj Fatmir
 74. Vorpsi Sadi
 75. Xhaçka Olta
 76. Xhafaj Fatmir
 77. Xhelilaj Rolant
 78. Xhembulla Almira
 79. Xhina Elena
 80. Xhindi Anduel
 81. Ylli Fidel

ME MANDATE ANTIKUSHTETUESE

1.Klajdi Qama

2.Majlinda Halilaj

3.Selami Jenishehri

4.Nimet Musaj

5.Aurora Mara

6.Edmond Rrushi

7.Krenar Rryçi

8.Nikolin Staka

9.Vasil Sterjovski

10.Edmond Stojku

11.Ylli Shehu

12.Ramazan Gjuzi

13.Eugen Bojaxhiu

14.Ediola Braha

15.Arlind Çaçani

16.Arben Elezi