Policia sekuestron mbi 4 mijë rrënjë kanabis në Lezhë

122
Sigal

Pasditen e sotme, FNSH dhe RENEA janë ndalur në Lezhë në kuadër të operacionit antikanabis që po ndërmerret në bashkëpunim edhe me Guardia di Financa.

Nga informacionet e para mësohet se janë sekuestruar 4 mijë rrënjë kanabisi.

Forcat e shumta të policisë dhe dy ekipe të FNSH dhe RENEA-s janë në terren për të kontrolluar për parcela me kanabis.