Policia ‘pushton’ Lezhën, operacion për goditjen e lojërave të fatit dhe basteve sportive

250
Sigal

Ashtu si me operacionin ‘Fati i Lojërave’ disa ditë më parë, policia ka nisur një aksion ‘blic’ në zonën e Lezhës, Laçit e Mamurrasit për goditjen e aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit dhe basteve.

Një sërë forcash policore kanë nisur kontrollet për goditjen dhe arrestimin e atyre personave që tentojnë ende të organizojnë lojëra fati apo baste sportive.

Pritet që ditën e nesërme policia të japë detaje në lidhje me aksionin e kësaj mbrëmje