Peshkopi/ Aksident i rëndë, plagoset një person

228
Sigal

Një aksident ka ndodhur në aksin Peshkopi-Maqellarë pranë rethrrotullimit të Maqellarës. Mësohet se një motor dhe një automjet janë përfshirë përplāsur. Për pasojë ka mbetur i plāgosur rëndë drejtuesi i motoçikletës Ergys Hyseni. I plagosuri po merr ndihmë mjekësore pranë spitalit rajonal Peshkopi. Ndërkaq, dyshohet se shkak i aksidentit të jetë bërë humbja e kontrollit të drejtuesit të motorrit, i cili është përplāsur me automjetin. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti.