Përfshihet nga flakët makina e ish-oficerit të Policisë në Elbasan, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

169

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është përfshirë nga flakët makina e ish-oficerit të Policisë në Elbasan, Edvin Gjylit.  Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen 28 Nëntori  dhe dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Dyshohet se disa persona me precedentë penal i kanë vënë flakën makinës së ish-oficerit për shkak të detyrës që ai ka pasur më herët. Nga ngjarja nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe  po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave, si dhe identifikimin e autorit.