Përfshihet nga flakët godina ku strehoheshin dhjetë familje në Shkodër

122

Banesat e dhjetë familjeve janë përfshirë nga flakët, pasditen e sotme në Shkodër.Zjarri ka rënë ish-konvikti i Shkollës Veterinere.Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po mundohen për të shuar flakët.Ende nuk dihet se nga se është shkaktuar zjarri, por dyshohet që zjarri mendohet të ketë rënë nga një shkëndijë elektrike për shkak të rrjetit të amortizuar.