Parashikimi i motit për sot

750
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura në orët e mëngjesit, si dhe intervale me diell gjatë pasdites.

Që prej orëve të mëngjesit reshjet do të përfshijnë bregdetin në formën e shtrëngatave me rrufe.

Në mesditë reshjet e shiut përkohësisht do të përfshijnë veriun e qendrën e vendit. Në formë të lokalizuar shtrëngata me rrufe e breshër.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i Juglindjes -Jugperendimit 1 deri 8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 13/27 re shi diell

Kukës 11/26 re shi diell

Lezhë 12/27 re shi diell

Dibër 10/25 re shi diell

Durrës 14/25 re shi diell

Tiranë 15/28 re shi diell

Elbasan 15/29 re shi diell

Berat 13/28 re shi diell

Vlorë 16/26 re shi diell

Korçë 11/23 re shi diell

Gjirokastër 11/28 re shi diell

Sarandë 13/24 re shi diell.