Ngacmoi seksualisht nxënësen, Gjykata merr vendimin për mësuesin Agron Bego

286

Agron Bego profesori i kantos në Shkollën e Mesme Artistike Jakov Xoxa në Fier ka dalë sot para togave të zeza.

Ai është arrestuar me akuzën për ngacmim seksual të nxënëses së kësaj shkolle e cila e ka denoncuar me anë të një video në një emision investigativ.

Gjykata e rrethit Gjyqësor Fier e kryesuar nga Gjyqtare Igerta Hysi dhe Prokuror Ervisa Hyka në fund të shqyrtimit trupi gjykues ka vendosur Masën e vlerësimit arrest me burg për 63 vjeçarin Agron Bego, profesori i kantos në liceun artistik në Fier.