“Ndizet” derbi, tifozët e Tiranës grumbullohen në qendër të qytetit

619
Sigal

Sonte në mbrëmje do të luhet derbi mes Partizani dhe Tiranës, i pari në stadiumin e ri “Air Albania”. Atmosfera në prag të ndeshjes është spektakolare me tifozët e të dyja skuadrave që janë grumbulluar disa orë para ndeshjes për të marshuar drejt stadiumit.

Fansat bardheblu janë grumbulluar në qëndër të qytetit, teksa do të shkojnë më pas në “Teatrin e Kukullave” për të nisur më pas marshimin drejt stadiumit në zonën pranë “Hotel Marriot”.