Moti i keq në Elbasan/ Bien gurë në rrugë, ndërpritet energjia elektrike

106
Sigal

Moti i keq ka prekur edhe qytetin e Elbasanit. Në aksin Librazhd-Elbasan ka rënie të gurëve në rrugë, për këtë arsye rekomandohet që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes.

Në disa rrugë ka vërshime të shumta të ujit për shkak të reshjeve të dendura të shiut, por deri më tani pa probleme.

Po ashtu, nga reshjet e shumta të shiut ka ndërprerje të energjisë elektrike në Sheze dhe Gjocaj të Peqini, gjithashtu edhe në Gracën të Elbasanit.

Pritet që situata të ketë përkeqësim në orët e pasdites.