Mot i kthjellët, por erë e fortë! Si do të jetë koha këtë fillim jave

134

Sipas MeteoAlb, gjatë pjesës së parë të ditës së hënë, në Shqipëri do të mbizotërojnë kthjellimet dhe vranësirat e lehta.

Por orët e  mesditës dhe pasditja shtojnë vranësirat, kryesisht në zonat veriore, duke bërë që në këto zona të kemi dhe reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -4°C në 15°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 45-55 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzimi mbi 4 balle.