Mot i keq në Korçë/ Prej 5 ditësh i izoluar nga bora, fshati Panarit edhe pa energji elektrike (FOTO)

156
Sigal

Moti i keq ka shkaktuar problemet e para në qarkun e Korçës. Fshati Panairit në bashkinë e Korçës aktualisht është pa drita, pasi janë dëmtuar shtyllat e energjisë, për shkak të motit të keq dhe reshjeve të dendura të borës.

punonjës të OSHEE ndodhet në terren për të bërë te mundur zgjidhjen e problemit, por sipas banorëve ndërhyrja është shumë e vështirë për shkak të terrenit të vështirë me dëborë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Panariti vijon të mbetet i izoluar prej 5 ditësh kur u regjistruan dhe reshjet intensive që arritën deri në 60 cm.