Më në fund frymëmarrje/ Ja kur do të bjerë shi në Shqipëri

385
Temperaturat e larta kanë pushtuar vendin por sipas meteorologëve kjo situatë nuk do të zgjasë gjatë.
Sipas Meteoalb pas 10 ditëshit të parë të gushit, temperaturat do të bien deri në 35 gradë. Përsa i përket tablosë së reshjeve, priten kryesisht në 15 ditëshin e dytë, por në sasi të pakta dhe jo në të gjithë territorin.
Shirat afat-shkurtër do të përfshijnë zonat malore dhe një pjesë të zonës së ulët në datat 8 – 9 – 10 gusht 2017. Fundjava tjetër sjell renie me të paktën 5°C duke bërë që maksimumi në rang vendi të zbresë në 34 – 35°C
Sigal