Sigal

Të tjera lëkundje tërmeti kanë shqetësuar sot Shqipërinë.

Këtë herë ka qenë një tërmet 3.5 ballësh i shkallës Rihter.

Epiqendra ka qenë rreth 2 kilometra nga Lushnja dhe afërsisht në këtë thellësi.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Lushnje, Berat, Fier, Durrës dhe Tiranë.

Nuk ka dëme materiale.