Lëkundje sizmike tundin brigjet e jonit, ja epiqendra

418
Sigal

Një tërmet i fuqishëm ka rënë mbrëmjen e sotme me epiqendër në detin Jon.

Sipas të dhënave sizmiologjike, tërmeti ka rënë në një thellësi 10 kilometra nëntokë dhe ka qenë me magnitudë 4.7 ballësh.

Lëkundjet sizmike u ndjenë më shumë në ishullin Zakynthos të Greqisë.

Deri tani nuk ka të dhëna për persona të lënduar apo për dëme materiale.

Tërmeti është ndjerë edhe në qytete të tjera të Greqisë.