Lëkundje e fortë termeti në Lezhë, ja sa ishte magnituda

156
Sigal

Një tërmet i fortë është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri, më sakt në qytetin e Lezhës.

Sipas faqes evropiane EMSC, tërmeti ka pasur magnitudë 4.5 ballë dhe është ndjerë në bregdetin e Adriatikut.