LAJM I FUNDIT/ Lokali përfshihet nga flakët pranë Universitetit të Elbasanit, panik te qytetarët

110
Sigal

Nje lokal prane universitetit Aleksander Xhuvanit eshte perfshire nga flaket. Sipas burimeve shkaku i zjarrit mendohet te jete nje bombel gazi e cila fatmirsisht u lokalizuar nd kohe nga zjarrfiksit duke bere te mundur shuarjen e flakeve dhe per te mos perkeqsuar situaten. Zjarri ka shkaktuar deme matriale dhe panik tek qytetaret