Kryetari i FRESSH në Kolonjë, plagos 35-vjeçarin

481
Sigal

Një koment i ‘papërshtatshëm’ në një status të kandidatit të PS-së për Bashkinë e Ersekës Erion Isai, ka çuar dy persona drejt konfliktit duke përfunduar me plagosjen në krah të një 35-vjeçari.

Përplasjet virtuale kanë precipituar dhe në konflikte fizike mes Pandi Cunges, kryetari i FRESSH për Kolonjën dhe 35- vjeçarit Ervis Këndezi.

Shkak është bërë një koment i këtij të fundit në facebook-un e Erion Isait, i cili ka acaruar kreun e FRESSH Kolonjë.

Ata fillimisht kanë debatuar, ndërsa Cunge më pas ka nxjerrë një armë të ftohtë thikë duke e qëlluar në krah dhe është larguar.

I lënduari ka dhënë shpjegime në polici, ndërsa blutë ende nuk kanë bërë të mundur ndalimin e autorit.