Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Shërohen edhe 7 pacientë të tjerë nga koronavirusi

138

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në Facebook se gjatë ditë së sotme 7 persona të tjerë me koronavirus janë shënuar.

Numri i të shëruarve në total është 40. Që nga nisja e epidemisë më 9 mars Shqipëria ka regjistruar 197 persona me koronavirus. Nga këta 10 persona kanë humbur jetën. Numri total i testeve që janë kryer është 1325.

Në shërbimin infektiv deri paraditen e stome janë të 74 të shtruar dhe prej tyre 4 janë në terapi intensive. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.