Kërcënoi me armë policinë pas sherrit me gruan e tij, arrestohet shkodrani

276
Sigal

Policia e Shkodrës ka prangosur 52 vjeçarin me iniciale S. B., pasi u gjet duke dhunuar bashkëshorten e tij.

Në momentin që ka pikasur uniformat blu teksa i afroheshin banesës së tij, 52 vjeçarin ka marrë një armë gjahu dhe ka kanosur punonjësit e Policisë.

NJOFTIMI:

Kanosi me armë punonjësit e Policisë, arrestohet në flagrancë 52-vjeçari.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale dy armë gjahu.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, pas njoftimit të marrë për një konflikt në familje në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë.

Në momentin që punonjësit e Policisë janë afruar te banesa, i zoti i banesës i cili ishte duke u konfliktuar me bashkëshorten, ka marrë një armë gjahu dhe ka kanosur punonjësit e Policisë për të mos u afruar në banesë, pasi do qëllonte në drejtim të tyre.

Falë reagimit të shpejtë dhe profesional të forcave policore u bë neutralizimi dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit S. B., 52 vjeç, banues në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër.

Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale dy armë gjahu model “Browning” dhe 170 fishekë me kalibër 12mm, të cilat i mbante me leje.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kanosja për shkak të detyrës”.