Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

31
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94.9 lekë dhe do të shitet me 95.9 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 103.5 lekë dhe do të shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 110 lekë dhe do të shitet me 111 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do të blihet me 119.8 lekë dhe do të shitet me 121 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë