Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

27
Sigal

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 93.7 lekë dhe do të shitet me 94.8 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 101.1 lekë dhe do të shitet me 101.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 106.8 lekë dhe do të shitet me 107.8.

Ndërkohë paundi britanik sot do të blihet me 117.7 lekë dhe do të shitet me 118.7 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë