Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

25
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 93.1 lekë dhe do shitet me 94.3 lekë.

Euro do blihet me 102.4 lekë dhe do të shitet me 103.3 lekë. Ndërsa franga zvicerane do të blihet me 105.5 dhe do të shitet me 106.8 lekë.

Ndërsa paundi britanik do të blihet me 117.5 lekë dhe do të shitet me 119 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë