Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

19
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 94.4 lekë dhe do të shitet me 95.6 lekë.

Euro do të blihet me 100.8 lekë dhe do të shitet me 101.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 103.3 lekë dhe do të shitet me 104.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 117.3 lekë dhe do të shitet 118.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë