Këmbimi valutor/ Euro në nivelet më të ulëta historike, dollari vijon forcimin. Çfarë po ndodh me monedhat e tjera

91
Sigal

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, 29 Shtator, me 119.7 lekë dhe është shitur me 121.5 lekë sipas kursit të këmbimit, duke vijuar forcimin në raport me euron.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 116.8 lekë duke shënuar rekordet më të ulëta historike.

Rritje ka pësuar paundi britanik, i cili sot blihet me 128.6 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka mbetur në të njëjtat nivele, ku blihet me 121.8 lekë dhe shitet me 122.9 lekë.

Këmbimi valutor/ Euro në nivelet më të ulëta historike,