Kapet me 14 kg heroinë dhe kokainë, arrestohet shqiptari në Greqi

90

Një sasi e madhe droge është kapur gjatë mëngjesit të sotëm dhe në pranga është vënë një shqiptar.

Policia greke ka kapur mbi 13 kg heroinë dhe rreth një kg kokainë, në trenin e linjës Athinë-Selanik.

Në pranga ka rënë një shqiptar dhe një grek.

Ne bagazhet e 28-vjeçarit shqiptar dhe të grekut 19-vjeç, janë gjetur dhe sekuestruar 13 kg 137 gram heroinë dhe 879 gram kokainë.

Droga do të shpërndahen në Selanik.

Sipas policisë, shqiptari është kreu i këtij grupi.