‘Jep dorërheqjen’/ Mjeku i njohur thirrje Edi Ramës : ‘Na lër të jetojmë jetën ,se na cave t…’

454
Sigal

Dr. Petrit Vargu ka reaguar me anë të një postimi në llogarinë e tij në facebook. Në statusin e tij ai i drejtohet Edi Ramës, të cilit i bën thirrje të japë dorëheqje.

Ja postimi i plotë :

Edi rinia e ka me ty ! Edi ,besoj e ke kuptuar që protestuesit e kanë me ty dhe vetëm me ty. Jep dorëheqjen vëlla, bëj në qeveri teknike dhe po more gjysmën e votave të opozitës ,hallall e pac pushtetin edhe 40 vjet të tjera! Po ti e di mirë humbjen, prandaj ke filluar të fshihesh herë mbas akuzave për opozitën, herë mbas Covidit, herë mbas integrimit europian, herë me sistemin zgjedhor etj…A nuk e kupton që u bëre i mërzitshëm?! Na lër të jetojmë jetën ,se na cave t…..