Sigal

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera normale të presionit atmosferik të cilat do të ifluencojnë mot pjesërisht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Dita e Shtunë, 8 Shtator: Vendi ynë do të përfshihet nga rreshje shiu në orët e para të mëngjesit kryesisht në Ultësirën Perëndimore , ne mesditë rreshjet do të shtrihen thuajse në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi 8 -15m/sek në bregdet Jon. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 11/25°C

Zonat e ulëta 15/28°C

Zonat bregdetare 17/28°C