Inceneratori i Tiranës, SPAK lëshon 15 urdhërarreste, zbulohen 2 prej emrave

31
Sigal

Prokuroria e Posaçme ka lëshuar 15 urdhërarreste në kuadër të hetimeve për aferën me inceneratorin e Tiranës.

Mësohet se dy prej emrave ndaj të cilëve SPAK ka lëshuar urdhërarreste janë biznesmenët Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri.

Mërtiri dhe Zoto dyshohet se përmes faturave të falsifikuara të TVSH kanë marrë rreth 409 milionë lekë.