I riu nga Fushë Kruja kapet në “Don Bosko” me 20 kg marijuanë

568
Një 23 vjeçar nga Fushë Kruja është arrestuar në flagrancë në afërsi të rrugës “Don Bosko”,pasi në bagazhin e automjetit tip “Renault” i kanë gjetur 20 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë.

Personi i arrestuar më 31 mars 2017 është Qemal Lika, 23 vjeç, banues në Fushë Krujë.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”, parashikuar nga Neni 283 i Kodit Penal
Sigal