I bllokuan rrugën, disa persona grabitin “Benz-in” në Lushnjë

100
Sigal

Një grabitje me dhunë u regjistrua mbrëmjen e djeshme në qytetin e Lushnjës, në vendin e quajtur “Pushimi i Shoferit”. Policia njofton se një automjet tip “Benz” i është grabitur me forcë pronarit nga disa persona.

“Mbrëmjen e djeshme, kallëzon shtetasi M. P., banues në Divjakë, se në vendin e quajtur “Pushimi i shoferit”, Lushnjë, persona të paidentifikuar, i kanë marrë me dhunë, automjetin tip “Benz”, me të cilin po udhëtonte”, thuhet në komunikatën për shtyp.

Pronari i mjetit është shtetasi Martirio Peqini, banues në Divjakë. Ai ka deklaruar se grabitësit i kanë bllokuar rrugën me një automjet me targa angleze dhe nën kërcënimin e armës e ka në detyruar që t’iu dorëzojë çelësat e makinës.

Mjeti me të cilin grabitësit bllokuan rrugën ishte me targa angleze dhe dyshohet të jetë i vjedhur. Pas grabitjes autorët besohet të jenë larguar në drejtim të Elbasanit, ndërsa shoferi i mjetit kallëzoi ngjarjen në polici.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autoritëve.