Furgoni që transportonte sirianë përplas pesë automjete në rrugën e Elbasanit

106
Sigal

Një sërë makinash janë aksidentuar në rrugën e Elbasanit brenda një blloku banimi.

Në tentativë për t’íu fshehur policisë që po e ndiqte, një furgon i cili sapo kishte lënë 20 sirianë tek Thesari, ka hyrë brenda bllokut të banimit duke përplasur pesë automjete private të banorëve që kishin parkuar aty.

Në momentin që ka parë që rruga ka qenë e bllokuar në dalje, shoferi ka braktisur automjetin.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar dhe ekspertë të policisë, ndërkohë që materialet i kanë kaluar prokurorisë për hetime.