FOTOREPORTAZH/ Ja çka mbetur nga Teatri! Aktivistët: E kemi matur, do e rindërtojmë

40

Europa Nostra kishte paralajmëruar se Teatri Kombëtar është i rrezikuar dhe kishte pasur të drejtë. Ai rrezikohej nga pushteti.

Gazeta gjermane, “Tages Zeitung” shkruan se në vend të tij do ndërtohen qendra tregtare.

Ndërkohë, aktivistët thanë për gazetën se e kanë matur Teatrin dhe do e rindërtojnë. Opozita ka deklaruar se do e mbështesë ringritjen e tij kur të vijë në pushtet.

Këto foto të LSA tregojnë se çfarë ka mbetur aktualisht nga Teatri Kombëtar.