FOTO/ Sulmi politik për sekuestrimin e televizionit Ora News, ja ç’bëjnë gazetarët

202
Sigal

Gazetarët e televionit Ora Neës e konsideruan sulm politik vendimin e SPAK ndaj Presidentit të Yldon Media Group, Ylli Ndroqi. Për këtë arsye, gazetarët dhe pjesëtarë të stafit të RTV Ora vendosën “të kyçin” gojën gjatë transmetimit të një interviste.

Kjo në shenjë proteste për fjalën e lirë. Ylli Ndoqit iu sekuestruan 26 pasuri, mes të cilave, shtëpia, makina, toka dhe dy televizionet.