Ballina Aktualitet FOTO/ Policia Ushtarake merr në mbrojtje Covid 4, qytetarët e Tiranës “nuk...

FOTO/ Policia Ushtarake merr në mbrojtje Covid 4, qytetarët e Tiranës “nuk e vrasin mendjen” për virusin

121

Edhe pse në Tiranë janë aktive 4 spitale Covid, edhe pse kryeqyteti është vatra më e nxehtë e pandemisë në vend, qytetarët e saj vijonë rutinë e përdithshme pa u shqetësuar shumë mbi atë çfarë po ndodh në vend.

Fotot e mëposhtme tregojnë situatën pranë spital Covid 4, ku dy efektivë të Policisë Ushtarake ruajnë godinën dhe qytetarë të ndryshëm rrugëve të Tiranës që vijojnë xhirot dhe shëtitjet në zonat e njohura të saj.

a2

a6

a8

a11

a14

a3

a7

a9

a12

a15

a1

a4

a5

a10

a13

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 705 raste të reja dhe 17 viktima në 24 orët e fundit si pasojë e Covid-19.

Sa i përket Tiranës, kryeqyteti mban numrin më të lartë të rasteve të reja, 386 dhe i rasteve aktive, 10051.