Fishekë, granata dhe kanabis / Çfarë u gjet në banesën e personit që tmerroi Elbasanin

352
Sigal

Policia e Elbasanit kreu kontroll në banesën e Josif Kavajës, pas arrestimit të këtij të fundit.

Lexo edhe :  KQZ hap garën për kompanitë që do realizojnë identifikimin elektronik të votuesve

Referuar njoftimit, në shtëpinë e tij u gjetën 13.500 fishekë, 30 granata defensive, një kuti me 70 fishekë pistolete si edhe dy kilogram kanabis.

Gjatë kontrollit, policia sekuestroi edhe armën e zjarrit me të cilën 45-vjeçari qëlloi ndaj efektivëve dhe terrorizoi Elbasanin.

Po ashtu, uniformat blu gjetën edhe një sëpatë.